Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  ATIL ARAZİ TARIMA KAZANDIRILDI

  Haberler Tarım: Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde taş ve molozlarla dolu arazi Belediye tarafından devralındı.

  Tam 43 dönüm arazi tarıma uygun hale getirildi ve o arazide buğday üretildi.

  43 DÖNÜM ATIL ARAZİDE BUĞDAY ÜRETİLDİ

  Manisa Şehzadeler Belediyesi’nin üzerinde taş ve molozlarla dolu bir vaziyette hazineden atıl bir vaziyetteyken devraldığı 43 dönümlük arazide bu yıl ekilen buğdayın hasadı yapıldı.

  Buğdayların öğütülmesi ile elde edilecek olan unların ihtiyaç sahiplerine ve depremzedelere ücretsiz olarak dağıtılacağını kaydeden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik samanların da yine ihtiyaç sahibi üreticilere ücretsiz dağıtılacağını duyurdu.

  BUĞDAY HASADI SONRASI SİLAJLIK MISIR EKİLECEK

  Şehzadeler Belediyesi, geçtiğimiz yıl 200 kamyon moloz ve 10 kamyon taş toplayarak tarıma elverişli hale getirdiği Sancaklıbozköy Mahallesi’ndeki hazineden tahsisli 43 dönümlük tarlaya bu yıl ektiği buğdayın hasadını gerçekleştirdi.

  Geçtiğimiz yıl silajlık mısır eken ve elde ettiği ürünü besicilere ücretsiz olarak dağıtan Şehzadeler Belediyesi hasadın ardından yine silajlık mısır ekimi yaparak elde edeceği ürünü besicilere dağıtacak.

  “UN DA SAMAN DA ÜCRETSİZ DAĞITILACAK”

  Hasatla ilgili bilgi veren Başkan Çelik: “Hazineden belediyemize tahsisli olan 43 dönümlü arazimizde geçtiğimiz yıl ciddi bir temizlik çalışması yaptık. 200 kamyonun üzerinde çöp ve molozu temizledik. 10 kamyonun üzerinde taş topladık. Gerekli temizleme ve düzenlemeleri yaptıktan sonra da geçen buraya silajlık mısır ekmiştik. Ardından da hasat ederek üreticilerimize ücretsiz dağıtmıştık. Bu yıl da bu tarlaya önce buğday ektik. Şu anda buğdayın hasadını gerçekleştiriyoruz. Elde ettiğimiz buğdaylar hemen değirmene gidecek, un haline getirilip ihtiyaç sahibi ailelere ve depremzede kardeşlerimize ücretsiz olarak dağıtacağız. Elde ettiğimiz samanı da yine besicilikle uğraşan hemşehrilerimize dağıtacağız. Birkaç gün içerisinde burayı ıslah ettikten sonra da yine silajlık mısır ekeceğiz. Elde ettiğimiz silajlık mısırları da yine besici vatandaşlarımıza dağıtacağız.” dedi.

  VEZİROĞLU’NDA YONCA YETİŞTİRİLECEK

  Belediyeye ait Veziroğlu Mahallesi’ndeki 250 dönümlük bir alanda yine bir başka çalışmayı daha yürüttüklerini kaydeden Başkan Çelik: “Veziroğlu Mahallemizde de gerekli düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Oraya da yonca ekiyoruz. Yoncayı da küçükbaş hayvan besleyen üreticilerimize hasat ettikçe dağıtacağız” dedi.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×