Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  BİR TON 100 KİLOLUK PAŞA 265 BİN TL’YE SATILDI

  Tarımdan Haber: Kocaeli’de Kurban Bayramı’na 25 gün kala, 1 ton 100 kilogram ağırlığındaki “Paşa” isimli tosun 265 bin TL’ye satıldı.

  Paşa’yı zor şartlarda büyüttüklerini söyleyen sahibi, “Paşa bir araba ağırlığında. Fiyatı da bir araba kadar var. Aksi olduğunda ortalığı yıkacak bir hayvana sahibiz” dedi.

  PAŞA ÇİFTLİĞİN EN ÖZEL TOSUNU

  Kartepe’de besicilik yapan Hamza Topçu’nun çiftliğinde büyüttüğü ve “Paşa” adını verdiği tosun, 1 ton 100 kilograma ulaştı. Kurban Bayramı için yetiştirilen 2,5 yaşındaki tosun, İstanbul’da yaşayan bir müşteriye 265 bin TL’den satıldı.

  FİYATLAR 120 BİN TL’DEN, 260 BİN TL’YE KADAR DEĞİŞİYOR

  Hayvanları doğal ortamda yetiştirdiklerini söyleyen Hamza Topçu, “Yemlerimizi de kendimiz yapıyoruz, kimyasal madde kullanmıyoruz. Kurbanlıklarımız hazır, müşterilerimizi bekliyoruz. 37 erkek, 3 dişi olmak üzere 40 hayvanımız var. Hayvanlarımızın ortalama fiyatı 120 bin TL’den, 260 bin TL’ye kadar değişiyor. Her cinsten hayvanımız var” dedi.

  PAŞA 265 BİN TL’YE SATILDI

  Hamza Topçu, 12 yıldır hayvancılık işiyle uğraştıklarını ifade ederek, “1 ton 100 kilogram ‘Paşa’ isimli hayvanımız var. Müşterimize de hayırlı olsun, onu da sattık. Paşa bir araba ağırlığında. Fiyatı da bir araba kadar var. Severek ve zorla büyüttük. Aksi olduğunda ortalığı yıkacak hayvana sahibiz. Paşa’yı 265 bin TL’ye sattık” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×