Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ NEDİR? NE ZAMAN KUTLANIR?

  Tarım, insanlık tarihinin en eski zamanlarından beri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Toprağın derinliklerine ekilen bir tohumdan yeşeren hayat, yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca kişinin sofrasına bereket getirir. Ancak tarım, basit bir tohum ekme ve hasat etme sürecinin ötesinde, insanlığın gelişiminde önemli bir role sahiptir. Bu rol, doğa ile insan arasındaki en eski ve sürekli ilişkidir ve bu ilişki, topraktan alınan ve ona geri verilenler arasında karşılıklı bir denge kurmayı gerektirir. Bu dengeyi de çiftçiler kurar.

  Çiftçiler Günü de toprağın bereketini bizlere sunan, her gün emeklerini doğayla harmanlayarak hayatımızı sürdürmeye yardımcı olan çiftçilik mesleği ve görevini onurlandırmak ve takdir etmek için kutlanır. Ayrıca sektör profesyonelleri ve tarım sektörünün önde gelen markaları Dünya Çiftçiler Günü mesajları yayınlayarak günün anlam ve önemini vurgular.

  DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ NEDİR?

  Dünya Tarım Günü olarak da bilinen Çiftçiler Günü, çiftçilerin emeğini takdir etmek ve tarım sektörünün toplum ve ekonomi için önemini vurgulamak amacıyla her yıl kutlanan bir anma günüdür.

  Bu gün düzenlenen dünya çiftçiler günü etkinlikleri , çiftçilikteki zorlukları ve çiftçilerin katkılarını hatırlatmasının yanı sıra çiftçilerle, STK temsilcileriyle ve tarım sektörünün önde gelen markalarıyla bir araya gelerek, tarımsal üretimin A’dan Z’ye değerlendirildiği tarım zirveleri ve etkinliklerinden oluşur.

  DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

  Her yıl kutlanan ve Dünya Tarım Günü olarak da bilinen Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri ile Türk tarım sektörüne ışık tutan Webagron Tarımsal İçerik Platformu gelenekselleşen zirve organizasyonları ile bu günde tarım profesyonelleri ve üst düzey yöneticileri bir araya getiriyor.

  Aşağıdaki listeden Webagron Tarımsal İçerik Platformu tarafından organize edilen Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri ve zirvelerine ulaşabilirsiniz:

  Ayrıca Webagron ve Agro TV ekranlarında yayınlanan ve Türk tarım sektöründen profesyonellerin ve sektör temsilcilerinin buluştuğu Webagron Çiftçiler Günü Zirvesi programını Webagron Tarımsal İçerik Platformu Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

  DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ NE ZAMAN?

  Genellikle çiftçilerin ve tarım sektörünün önemini vurgulamak ve çiftçilerin karşılaştığı zorluklara dikkat çeken Dünya Çiftçiler Günü ne zaman kutlanır? İşte detaylar:

  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, her yıl 14 Mayıs tarihinde kutlanmaktadır. Bu özel gün, tarım sektöründe çalışan ve toplumun gıda ihtiyaçlarını karşılamak için emek veren çiftçilerin katkılarını takdir etmek ve onurlandırmak için ayrılmıştır.

  14 Mayıs çiftçi bayramı aynı zamanda tarımsal sürdürülebilirlik, gıda güvenliği ve çiftçilerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek için bir fırsattır.

  14 MAYIS NE OLDU?

  Peki, 14 Mayıs ne oldu? Çiftçi bayramı, her yıl 14 Mayıs’ta çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar ile kutlanmaktadır. Ancak bu özel günün tam olarak neden 14 Mayıs’ta kutlandığı veya bu tarihin seçilme sebebi pek bilinmemektedir.

  14 Mayıs Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 yılı baz alınarak seçilmiştir.

  O günden beri Dünya Tarım Günü her yıl 14 Mayıs’ta kutlanır. Bu gün bazı ülkelerde (Hindistan, Gana, Güney Kore vb.) yılın farklı zamanlarına tekabül edebilir.

  14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJLARI

  Günün anlam ve önemini belirten 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü mesajları çiftçilerin ve tarım sektörünün önemini vurgulamak ve çiftçilik mesleğini icra edenlere teşekkür etmek için kullanılan kutlama mesajlarıdır. Aşağıda 14 Mayıs Çiftçiler Günü mesajları ve sözleri listelenmiştir.

  • “Tarım, medeniyetin temel taşıdır ve çiftçilerimiz bu değerli taşları dikkatle işleyen usta el sanatkarlarıdır. Dünya Çiftçiler Günü’nüz kutlu olsun.”
  • “Her bir tohumun toprakta yeşerdiği an, bir çiftçinin emeğinin meyvesidir. Çiftçilerimize minnettarız. Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.”
  • “Çiftçilerimiz, doğayla uyum içinde yaşayan ve topraktan hayat çıkaran kahramanlarımızdır. Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.”
  • “Gece gündüz, yaz kış demeden çalışan çiftçilerimize, bize sundukları taze ve sağlıklı gıdalar için teşekkür ederiz. Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.”
  • “Çiftçilik, sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Çiftçilerimizin emekleri ve fedakarlıkları için teşekkür ederiz. Dünya Çiftçiler Günü’nüz kutlu olsun.”

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×