Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  30 YILLIK EMEKLERİ TEK SEFERDE KÜLE DÖNDÜ

  Son Dakika Tarım Haberleri: Çanakkale’de çıkan orman yangını özellikle çiftçiye çok zarar verdi. Yağcılar köyünde yaşayan Ahmet Karadeniz’in 30 yıllık emeğini alevler aldı götürdü.

  Çiftliği yandı, saman balyaları kül oldu, 2 ineği de telef olan Karadeniz gözyaşlarını tutamadı.

  30 YILLIK ÇİFTÇİ, GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Çanakkale’de çıkan orman yangını yerleşim alanlarını kullanılamaz hale getirdi. O alanlardan birinde hayvancılıkla uğraşan ve 30 yıllık emekleri küle dönen adam: “Çok mücadele verdim emeklerim tek seferde gitti. Tarifi çok zor” dedi.

  2 İNEĞİ TELEF OLDU, 7’Sİ KAYBOLDU

  Çanakkale’de çıkan orman yangını birçok yerleşim alanını kullanılamaz hale getirdi. O yerleşim alanlarından biri olan Yağcılar köyünde bilanço ağır oldu.

  Hem hayvancılık, hem de tarımla uğraşan 53 yaşındaki Ahmet Karadeniz’in ekmek teknesi olan çiftliği, rüzgarın etkisiyle yayılan alevlere teslim oldu. 25 büyükbaş hayvanından ikisi telef olurken, 7’si ise kayıplara karıştı. Birçok zeytin ağacı ve balya yemleri yanan iki çocuk babası adam, gözyaşlarına zor hakim oldu.

  30 yıllık emekleri bir yangınla giden Karadeniz: “Çocukluğumdan beri verdiğim emekler gitti. Tarifi çok zor” dedi.

  Duygulu anlar yaşayan Karadeniz: “Yangın buralara doğru geldiğinde biz sanki cehennemi yaşadık. Bu durumu başına gelen bilir. 30 yıllık emeğim tek seferde gitti. Çok zor bir durum. Hiçbir şeyimiz kalmadı, hayvanlarımız telef oldu. Çok mücadele verdim kurtarabildiklerimi kurtardım” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×