Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  TARIM KREDİ; GÜBRE VE YEMDE İNDİRİM YAPACAK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kabine Toplantısı sonrası “çiftçilere müjde” diyerek açıkladı. Tarım Kredi Kooperatifleri, gübrede yüzde 13’e, karma yemde ise yüzde 5’e varan oranda indirim yapacak ve indirimli fiyatlar nisan ayına kadar sabit kalacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslendi.

  Konuşmalarında, bir müjde de çiftçilere ve tüketicilere vermek istediğini dile getiren Erdoğan, salgın sonrası küresel emtia piyasalarında yaşanan dalgalanmayı fırsat bilerek haksız kazanç peşinde koşanlarla mücadelelerini yeni araçları devreye sokarak sürdürdüklerini belirtti.

  Bu kapsamda çiftçilerin temel ihtiyaçlarının başında gelen gübre ve karma hayvan yeminde daha önce bir dizi indirimi hayata geçirdiklerini dile getiren Erdoğan, şimdi yeni bir adımla çiftçilerin en önemli girdileri olan kimyevi gübre ve karma hayvan yemi fiyatlarında hem indirim yapılacağını hem de fiyat sabitlemesine gidileceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
  “Tarım Kredi Kooperatifleri ilkbahar döneminde yoğun olarak kullanılan DAP, üre, amonyum sülfat, 20-20 ve nitropower kimyevi gübre çeşitlerinde yüzde 13’e varan indirim uygulayacak. Tarım ve Orman Bakanının bu işi yakın takibe alması lazım. Aynı şekilde karma yemde de yüzde 5’e varan indirim yapılacak.

  En az bunun kadar önemlisi de gübre ve yem fiyatlarını nisan sonuna kadar sabitliyoruz. Şayet bu dönemde gübre ve yem fiyatlarında üreticimiz lehine bir gerileme olursa elbette bunu yansıtacağız. Ama yeni fiyat listesi artışlardan etkilenmeyecek.”

  “TARIM KREDİNİN 2 BİN 170 HİZMET NOKTASINDA 600 ÇEŞİT ÜRÜN EN UCUZ FİYATLA SATIŞA SUNULACAK”

  Erdoğan, bir diğer müjdenin de tüketicilere yönelik olduğunu bildirerek, şunları kaydetti:
  Tarım Kredinin 1520 kooperatif, 400 mini koop, 250 koop bakkal olmak üzere toplam 2 bin 170 hizmet noktasında 600 çeşit ürün en ucuz fiyatla satışa sunulacak. Bilindiği gibi Tarım Kredi Kooperatifleri sadece üretim öncesi çiftçimize destek olmakla kalmıyor, ürünü de alıp işleyerek marketlerinde satışa sunuyor. Bir başka ifadeyle üretici-Tarım Kredi-tüketici arasında doğrudan bir kanal kuruluyor. Böylece kimi ürünlerin en uygun fiyatla satışa sunulabilmesi mümkün oluyor. Önümüzdeki yılın ilk yarısında sayılarını 3 bine çıkarmayı hedeflediğimiz Tarım Kredi satış noktalarındaki indirimler bugün itibarıyla başlamıştır. Üreticilerimize ve tüketicilerimize verdiğimiz bu müjdelerin de hayırlı olmasını diliyorum.”

  TARIM KREDİ; GÜBREDE ŞUBAT AYINDA DA İNDİRİME GİTMİŞTİ

  Benzer şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen şubat ayında Kabine Toplantısı sonrası gübre ve yemde indirime gidileceğini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarının ardından Tarım Kredi, üre ve çay gübreleri, can gübresi, amonyum sülfat ve nitro power gübrelerinde de yüzde 30’luk indirim yapmıştı. Yine karma hayvan yemi yüzde 12 indirime gidilmişti.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  Abone Olun

  ×