Daha Fazla Gör

  Son Yazılar

  SERALAR, DOMUZLARIN HEDEFİNDE

  Tarımdan Haberler Son Dakika: Amasyalı seracıların başı bu kez de domuzlarla belada. Daha önce çakal giren seralara bu kez domuzlar dadandı.

  Domuzlar, domates ve salatalıklara zarar veriyor. Çiftçi çözüm istedi.

  SERALARA ÇAKALLARDAN SONRA YABAN DOMUZLARI DADANDI

  Amasya’da, dört ay önce serasında yetişen salatalıklar, çakallar tarafından talan edilen genç çiftçinin başı bu sefer de yaban domuzlarıyla dertte. Yaban domuzları yeni dikilen salatalık fidelerini ezdi.

  Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yardım isteyen 22 yaşındaki genç çiftçi Şeref Ülker: “Çakallarla ve yaban domuzlarıyla başımız dertte. Bir çare bulsunlar” dedi.

  Merkeze bağlı Aksalur köyünde geçtiğimiz mayıs ayında seralarda yetişen salatalıklara yaban hayvanları dadandı. Fotokapanlar kurulduğunda bunların çakal olduğu belirlendi.

  Köyde büyük çapta kaybı olan çiftçilerden biri de 22 yaşındaki Şeref Ülker’di. Silahla vurup zarar vermek istemedikleri çakal sürüsüne karşı gece nöbet tutup mücadele eden çiftçinin başı bu sefer de yaban domuzlarıyla belada.

  “TARIM BAKANIMIZ BUNA EL ATSIN”

  Hasadı bu ay sona erecek domateslerin altına güz dönemi için salatalık dikip sulayan genç çiftçi, ertesi gün serasına geldiğinde şok yaşadı. Fideler zarar görmüştü. İzlerden yaban domuzu olduğu anlaşıldı.

  50 bin liraya yakın kaybının olduğunu belirtip, yetkililerinden yardım isteyen Şeref Ülker: “Çakallarla başımız dertteydi. Bu sefer de domuzlar başladı. Buna bir çare bulsunlar. Çünkü çakalları öldürmeye kıyamadık. Domuzlardan da korkuyoruz” diye konuştu.

  Son Yazılar

  spot_img

  Önerilen Yazılar

  ×
  ×